Aktivity & Pasivity

Naše Stodola se nachází v malebné oblasti úpatí brdských kopců. Od samotného centra Prahy nás však dělí pouhých 20 minut jízdy autem nebo autobusem pražské integrované dopravy. Sami se tak můžete rozhodnout, zda se chcete popelit na dvoře, kochat krásami okolní přírody nebo vyrazit za nástrahami velkoměsta.

 

 • Půjčete si od nás kolo a vyrazte do okolí. K dispozici máme kola jak pro dámy, tak pro pány, najdou se i kola dětská. Cena je jednotná, 100 Kč / den / kolo.
 • Podívejte se na svět ze sedla koně. U sousedů vám rádi domluvíme svezení na koni, pro děti je připravený hodný poník.
 • Zatopte si v grilu a užijte si hezký večer. Vždy vám nabídneme náš lahodný cider nebo víno podle aktuálního stavu naší vinotéky. Po dohodě vám můžeme dovézt čerstvé ryby (kapr/pstruh) z nedalekých sádek nebo připravit maso na gril dle vaší chuti.
Karlštejn
Zajímavosti v okolí
 • Barokní areál Skalka. Dominantu areálu tvoří několik staveb významného barokního architekta Kryštofa Dientzenhofera – kostelík sv. Maří Magdalény, budova bývalého kláštera a Poustevna, k níž vede křížová cesta. Areál Skalka se nachází v zalesněném svahu nad městem Mníšek pod Brdy a je součástí naučné stezky města, které je fiktivním městem Lážovem v knihách o Kájovi Mařikovi. Dobrá zpráva pro prozaiky – na Skalce najdete stánek s občerstvením, kde vám kromě jiného prodají skvělý buřt, který si můžete sami opéct na ohni.
 • Svatý Jan pod Skalou je vesnice s malebným okolím, významným klášterem a kostelem. Nad vesnicí vede okružní naučná stezka, která směřuje na vysokou skálu, kde stojí mohutný kříž dominující celé oblasti. Cesta vás provede důlním skanzenem v Solvayových lomech. Nakonec sestoupíte kolem jeskyně sv. Ivana s přírodním pramenem a přijdete zpět ke klášteru ve Sv. Janu.
 • Karlštejn asi netřeba představovat. Gotický hrad vystavěný Karem IV. Od nepaměti sloužil k uložení korunovačních klenotů. Cíl většiny zahraničních turistů. Tomu odpovídá i atmosféra – turistické restaurace, všudypřítomné cetky na prodej. Zajímavé je však i neprávem opomíjené okolí Karlštejna. Procházka Srbskem, Bubovické vodopády, opuštěné lomy Malá a Velká Amerika, Kanada, Mexiko (zdejší vegatace má díky specifickému mikroklimatu osobitý ráz, připomínající americké stepi).
 • Lanový park Slapy. Lanový park je postaven v kaňonu nad potokem, který se vlévá do slepého ramene přehradní nádrže Slapy. Čeká vás zde 60 překážek na třech úrovních včetně dlouhých přejezdů a několik zcela nových překážek. Vzhledem k úžasné členitosti terénu, se na pár metrech ocitnete až téměř ve dvacetimetrové výšce. Novinkou je lanové bludiště pro nejmenší.
 • Koupání na Slapech. Pátá největší přehrada v České republice s výškou hráze 60 metrů nabízí kromě koupání na krásných plážích i mnoho vodních sportů.
 • Koněpruské jeskyně jsou největším jeskynním systémem v Čechách. Leží v Karlštejnské vrchovině jižně od Berouna.
Jak do Prahy
 • Autem – 1200m od našich vrat najedete na rychlostní komunikaci R4 a pojedete přímo za nosem až na pražský Smíchov. Pro objevování krás Prahy je ideální využít možnosti parkování zdarma (až 5 hodin) v podzemních garážích OC Nový Smíchov. Odtud můžete jít přes pěšky nebo využít některé z mnoha tramvajových linek.
 • Autobusem – 1200m od našich vrat se u rychlostní komunikace R4 nachází autobusová zastávka Řitka hl. silnice, ze které odjíždí v pravidelných intervalech autobusy číslo 317 a 321 směr pražský Smíchov. Cesta trvá pouhých 25 minut. 500m od našich vrat opačným směrem najdete autobusovou zastávku, ze které několikrát za den odjíždí autobusová linka 318 směr Praha. Tato linka jede asi 40 minut a projíždí okolní vesnice.